Pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika i Pani Konsul Ambasady Peru Aurory Luque de Hjorth, Ambasador Kuby - Jego Ekscelencja Juan Castro Martinez i Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Białoruś w Rzeczypospolitej Polskiej Pan Aleksander Averyanov.

Patronat medialny objęły LAW BUSINESS QUALITY, IMPERIUM KOBIET, portal „wolnasobota.pl”

i www.planetakobiet.com.pl oraz Kalata TV i ATV.

POLONEZ - jeden z najstarszych polskich tańców narodowych wraz z opartą na nim formą muzyczną znany jest na całym świecie i do dziś rozkoszują się nim miliony.

O dziwo, pomimo tak dużej popularności, nie sposób znaleźć przedsięwzięcie, które byłoby w całości poświęcone tej cudownej sztuce.

W odpowiedzi na ten problem Fundacja CZE-NE-KA i działający w jej ramach Zespół Tańca Historycznego CHOREA ANTIQUA postanowiły zorganizować I Międzynarodowy Festiwal POLONEZA!

30 maja 2015 roku w Katolickim Centrum Kultury "Dobre Miejsce" przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie odbędzie się magiczny pokaz, który zachwyci każdego niezależnie od wieku, płci czy narodowości!

Na jednej scenie wystąpią artyści z Polski i zagranicy, którzy zaprezentują swoje interpretacje POLONEZA w sposób, którego u nas jeszcze nie było!

Zespoły, które zostaną przez nas zaproszone, podejdą do tematu z trzech różnych perspektyw. Bedą one:

- TAŃCZYĆ POLONEZA

- GRAĆ POLONEZA

oraz

- ŚPIEWAĆ POLONEZA

Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH pragnących doświadczyć czegoś niezwykłego do pojawienia się w Dobrym Miejscu i wraz z nami rozkoszowania się tą dziś już trochę zapomnianą sztuką!

Zespoły chętne do wystąpienia podczas naszego Festiwalu zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej

http://www.czeneka.org/index.php?dzial=festiwal&strona=regulamin

oraz

http://www.czeneka.org/index.php?dzial=festiwal&strona=dopobrania

gdzie znajdą Państwo wszystkie istotne informacje wraz z regulaminem festiwalu oraz kartą zgłoszeniową.

Do zobaczenia na I Międzynarodowym Festiwalu POLONEZA w Polsce!


Blog Categories