Ponad 170 artystów z różnych krajów, stroje historyczne, ludowe, współczesne, performensy, happeningi, w nietypowych dla narodowego tańca miejscach. Warszawa staje się europejską stolicą poloneza, który po latach zapomnienia wraca do łask, bo miasto otworzyło się na eksperymenty, a taniec prowokuje do myślenia o przeszłości i przyszłości.

    W roku jubileuszu XX-lecia Fundacji i  XXX-lecia Zespołu,  CZE-NE-KA Fundacja Przyjaźni Ludzi i Zwierząt wraz z działającym w jej ramach Zespołem Tańca Historycznego CHOREA ANTIQUA, organizuje już IV Międzynarodowy Festiwal Poloneza w Polsce. Odbędzie się on w dniach 16 i 17 czerwca 2018 r. w Warszawie. Tegorocznymi Partnerami naszych działań są: Bielański Ośrodek Kultury, Centralna Biblioteka Rolnicza i Firma Fortepiano. Tradycyjnie sponsorem naszych działań jest Aries Power Equipment dystrybutor maszyn i urządzeń Honda w Polsce  i Firma SANTE, a o bezpieczny i w pełni profesjonalny transport fortepianu zadbała rodzinna firma MDK Transport pianin i fortepianów”.

     Rozpoczniemy nasze święto Polonezem Rycerskim Karola Kurpińskiego, który zaśpiewa wraz z Zespołem, znakomita śpiewaczka operetkowa Anna Maria Adamiak na scenie plenerowej Biało-Czerwonego Bielańskiego Pikniku przy Stawach Brustmana ( Bielany) w dniu 16 czerwca o godz. 13.00.
      Kolejny dzień Festiwalu - 17 czerwca br., rozpocznie się prezentacją połączonych zespołów pod Kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym, po której wszyscy wykonawcy udadzą się do Centralnej Biblioteki Rolniczej gdzie w pięknym zabytkowym obiekcie odbędzie się niedzielna prezentacja uczestników Festiwalu, na którą serdecznie zapraszamy.

Honorowy patronat nad Festiwalem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ambasador Białorusi. Ambasador Meksyku i Ambasador Hiszpanii

Patronat medialny nad imprezą objęły: PR Radio dla Ciebie, Stowarzyszenie Polskich Mediów, Mazowiecka TV,  portal „wolnasobota.pl”, Warszawska Izba Gospodarcza i redakcja miesięcznika TTG Wiadomości Gospodarcze.

Na jednej scenie pragniemy pokazać amatorskie (i nie tylko) zespoły muzyczne oraz artystów z Polski i z zagranicy, którzy występując w jednej z trzech kategorii: instrumentalnej, tanecznej oraz wokalnej, zaprezentują poloneza z tych właśnie trzech perspektyw. To jedyna okazja, by stać się integralną częścią jedynego w Polsce Festiwalu poświęconego tej wspaniałej sztuce.

Polonez, znany nam wszystkim głównie z bali maturalnych, należy do najstarszych polskich tańców narodowych i wraz z opartą na nim formą muzyczną - odkąd istnieją - znane, wykonywane i komponowane są na całym świecie. Dla Polaków polonez jest powodem do odczuwania dumy narodowej, jest on naszym dziedzictwem, które przekazaliśmy światu. Niestety, pomimo wszystko, sztuka ta trochę we współczesnym świecie zamarła, co związane jest między innymi z niewielką, wręcz znikomą liczbą wydarzeń lub uroczystości, których chociażby elementem byłoby zagranie, odtańczenie czy zaśpiewanie poloneza.

W odpowiedzi na powyższy problem oraz w ramach krzewienia kultury polskiej, od czterech lat organizujemy przegląd/konkurs polskich i zagranicznych wykonawców tanecznych i muzycznych, którzy podczas Festiwalu, prezentują swoje interpretacje poloneza. W tym roku obchodzimy 100-lecie niepodległości Państwa Polskiego, wiec tym bardziej pragniemy by jak najwięcej osób miało okazję usłyszeć tę tak piękną muzykę i zobaczyć taniec, który jest naszym dziedzictwem narodowym.

Zapraszamy amatorskie zespoły taneczne, wokalne i instrumentalne, jak również zawodowych muzyków i wokalistów, którzy chcieliby pokazać swoje umiejętności występując na naszym Festiwalu.

Organizator może też zaprosić poszczególnych wykonawców do udziału w happeningu i działaniach "flash mob" w pierwszym dniu Festiwalu w sobotę 10czerwca br. Z wybranymi artystami skontaktujemy się osobiście.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt.

Koncert finałowy odbędzie się 17 czerwca 2018 r. w niedzielę po południu.

W celu przesłania zgłoszenia lub po więcej informacji prosimy odwiedzić stronę, gdzie dostępne do pobrania są karta zgłoszenia i regulamin Festiwalu. By poprawnie dokonać zgłoszenia należy punkt po punkcie zapoznać się z regulaminem.

Zapraszamy też do polubienia naszego profilu na Facebooku i do śledzenia bieżących wiadomości.


Blog Categories