W ramach grantu na realizację “Projektu wolontariackiego” w ramach “Programu wolontariatu pracowniczego” wspólnie z SGH w dniu 15 stycznia 2024 roku zostało zorganizowane wydarzenie propagujące współpracę ludzi i zwierząt. Liderką projektu ze strony SGH była Pani Joanna Obiegałka pracownica biblioteki SGH.
Projekt pokazywał możliwości służenia człowiekowi w obszarze zdrowia psychicznego, fizycznego przez zwierzęta, w tym zwierzęta bezdomne, jakim był kiedyś Collin.
Mamy nadzieję, że jest to szansa dla zwierząt na nowy dom poprzez pełnienie konkretnej roli.
Podczas otwartego spotkania i wspólnie z Fundacją Przyjaźni Ludzi i Zwierząt CZE-NE-KA zrealizowanego projektu, można było poznać wiele psich talentów i sposobów, w jaki zwierząta mogą wspierać człowieka na co dzień, czy w sytuacji choroby.
Spotkało się ono z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony uczestników (studentów i opiekunów). Collin wraz z grupą wolontariuszy w obecności V-ce Rektora ds. dydaktyki i studentów Pana Krzysztofa Kozłowskiego, odwiedził bibliotekę SGH dając im chwilę relaksu i wytchnienia w nauce i przygotowaniu do egzaminów. Odbyły się też 2 spotkania i nawiązanie do roli psa, podczas wykładów u P Prof. Hanny Godlewskiej Majkowskiej.
Nie bez znaczenia jest to, że w wydarzeniu uczestniczyli również studenci z innych krajów, dzięki czemu dowiedzieli się o dogoterapii w Polsce. Zainteresowanym przekazaliśmy najnowszy numer czasopisma CZE-NE-KA, które wydawane jest w 2 językach: polskim I angielskim.
Rektor Krzysztof Kozłowski zaproponował Fundacji i Collinowi powtórzenie podobnych wizyt w możliwie bliskiej przyszłości co uważam za ogromny sukces projektu.
Efektem projektu są: organizacja wydarzenia, promocja relacji ludzie - zwierzęta, badanie ankietowe, znalezienie jednej lub więcej współpracujących par.
Przygotowanie tej pary to pomysł na projekt w kolejnej edycji